Crizal PrevenciaTartós védelem a szem egészségéért !

AZ UV SUGÁRZÁS ÉS A KÉK FÉNY MINDENHOL JELEN VAN 

Időjárástól függetlenül (napsütéses vagy felhős időben, esőben vagy hóban) az UV sugárzás és az ibolya-kék fény káros a szemünk egészségére.

Bármilyen helyiségben is vagyunk, az ibolya-kék fénynek káros hatása van szemünkre. Az ibolya-kék fény a LED lámpák és a fluoreszkáló fényforrások fényének alkotóeleme, melyet a legtöbb modern készülék kijelzője (számítógép, táblagép, okostelefon stb.) kibocsát magából.
VÉDEKEZZEN ELLENE AZ ÉV MINDEN NAPJÁN!

A LEGÚJABB CRIZAL INNOVÁCIÓ SZELEKTÍV FÉNYSZŰRŐ RÉTEGGEL

1. Megelőzi a szem idő előtti öregedésének kialakulását azáltal, hogy képes a káros sugárzás szelektív kiszűrésére.

Csökkenti az ibolya-kék fénynek való kitettséget és ezzel jelentősen növeli a retinasejtek élettartamát(1)
25-Ször jobban védi a szemet, mint UV védelem nélkül. Ez a legjobb, színezetlen lencséken elérhető UV védelem az Essilortól.(2)

2. Segít megőrizni általános jó közérzetünket a létfontosságú látható fény átengedésével, melynek kiemelkedő szerepe van az alvás és ébrenlét, hangulatunk és kognitív teljesítményünk szabályozásában.

3. 
Tartósan optimális látásélményt biztosít az éles, tiszta látás 5 ellenségével szemben:

A FÉNYNEK ALAPVETŐ SZEREPE VAN MINDENNAPI ÉLETÜNKBEN

  • Elengedhetetlen a látáshoz: környezetük megfelelő érzékeléséhez, a formák, részletek, színek megtapasztalásához.
  • És hozzájárul általános jó közérzetünkhöz: az alvás és ébrenlét szabályozásához, hangulatunkhoz és kognitív teljesítményünkhöz.

AZ ÉLETHOSSZIG TARTÓ EGÉSZSÉGES LÁTÁSÉRT VÉDJE SZEMÉT MÁR MA!

(1) A Crizal Prevencia szemüveglencsék a káros kék fény 20%-át kiszűrik, ezáltal 25%-kal csökkentik a retinasejtek pusztulását. A kék fény szűrésének aránya ettől kismértékben eltérő lehet a lencsealapanyag függvényében. Az Essilor és a Paris Vision Institute által végzett in vitro tesztek során retina pigment hámsejteket tettek ki kék fénynek, így reprodukálva a 40 éves emberi szem napfénynek való kitettségét.
(2) Az Essilor által létrehozott és független harmadik fél által jóváhagyott új index-szel mérve, amely a szemüveglencse által nyújtott teljes (első és hátsó oldali) UV védelmet fejezi ki. E-SPF=25 minden Crizal Prevencia lencse esetén, kivéve az Essilor Orma®, ahol E-SPF=10. Az E-SPF érték kizárólag azt mutatja, hogy a lencse milyen mértékben szűri ki az UV sugarakat, ugyanakkor nem vesz figyelembe olyan külső változókat, mint pl. az arc formája, a keret formája vagy a szemüvegviselés pozíciója.
Az Essilor és a Paris Vision Institute kiemelkedő felfedezése

Napjainkban az időskori makuladegeneráció és szürkehályog egyre nagyobb veszélyt jelent világszerte. Ezek a betegségek jelenleg több, mint 350 millió embert érintenek és számuk az elkövetkező 30 évben megduplázódhat a népesség elöregedése következtében.

Az Essilor és a Paris Vision Institute egy 4 éves kutatási program keretében vizsgálta a káros fénysugarak szemre gyakorolt hatásait. A párizsi intézet egyike Európa legnagyobb látással és a látás egészségével foglalkozó kutatóközpontjainak. A Sahel professzor vezetésével végzett 2 éves kutatómunka eredményeként az Essilor és a Paris Vision Institute közös csapata nagyfokú pontossággal meg tudta határozni a látható fény spektrumának azt a részét, amely ártalmas a retina sejtjeire.

A nap és különböző mesterséges fényforrások (LED lámpák, számítógépek, okostelefonok) által kibocsátott kék fény – a látható fény spektrumának 380-500 nm hullámhossz közé eső része – jótékony hatással van az emberi szervezetre, különösen annak belső biológiai órájára. Ugyanakkor a szemre kifejezetten káros lehet ennek a fénynek bizonyos hullámhossza. Azért, hogy meghatározzuk a spektrumnak azt a részét, ami károsítja az emberi retinát, a kutatócsoport egy teljesen új protokollt fejlesztett ki: a retina sejteken végzett (in vitro) tesztet, amely során annak érdekében, hogy meghatározzák a sugárzás káros hatásának mértékét a hullámhossz függvényében, a sejteket közeli fénybesugárzásnak teszik ki. Ez az optikai iparban egyedülálló teszt tette lehetővé annak felfedezését, hogy a retina sejtjeire a kék tartomány 415 és 455 nm közötti hullámhosszú része a legkárosabb (a spektrális sáv középpontja 435 nm +/- 20 nm).

A Crizal Prevencia csökkenti az időskori makuladegeneráció és
a szürkehályog kialakulásának kockázatát

Kétéves kutatói munka eredményeként az Essilor kifejlesztette a Crizal Prevencia szemüveglencséket, melyek kiszűrik azokat a hullámhosszú fénysugarakat, melyek a retinasejtek elváltozásáért felelősek, miközben a kék fény jótékony hatású sugarait átengedik. Mindezt a Light Scan technológia segítségével sikerült elérni, mely a fény szűrését szelektíven végzi:
a kék fény jótékony sugarait átengedi,
kiszűri a káros kék és ibolya sugárzást, melyek az időskori makuladegeneráció kialakulásához vezethetnek, valamint kiszűri a szürkehályog megbetegedések egyik legfőbb okozóját, az UV sugárzást is,
miközben a szemüveglencse tökéletesen átlátszó marad.

3,2 milliárd ember érintett világszerte

A visszafordíthatatlan szembetegségekkel vívott harc az egész populációt érinti, de legjobban azt a 1,3 milliárd gyermeket, akik sokkal érzékenyebbek a kék fényre és az UV sugárzásra, hiszen gyerekkorban a szem védelme még alacsonyabb mértékű és ezért minden látható fényt és az UV sugárzás nagy részét is átengedi a retináig. Ezen felül 1,9 milliárd 45 év feletti felnőttet érint különösen ez a kérdés, esetükben ugyanis a szervezet és így a szem természetes védekezőképessége az idő múlásával fokozatosan csökken. 2050-re 3,7 milliárd fő lesz 45 év feletti a világban.